wtorek, 27 listopada 2012

Straight through the mirror we'll sail on through the air

"A Twist In The Myth" to album niemieckiego zespołu Blind Guardian, uważanego za jednego z prekursorów europejskiego power metalu. Ich utwory są inspirowane głównie utworami literackimi z gatunku fantasy. Dodatkowo wokalista jest mocno zafascynowany Freddiem Mercurym, jego wpływ jest bardzo słyszalny chociażby we wplatanym gdzieniegdzie falsecie.
Na cały album składa się kilkanaście utworów. Genialnych utworów jakby wyjętych z "Władcy pierścieni" (BG zrobili nawet kiedyś cały album poświęcony jednej ksiązce Tolkiena, będący jej muzycznym odzwierciedleniem). Ten właśnie ciekawy, niepowtarzalny charakter i nastrój oraz to co kocham w power metalu - wspaniałe, rozbudowane, melodyjne solówki, sprawiają, że do płyty chcę wracać i powracam wielokrotnie. Teksty, wokal, gitary, bębny, wszystko komponuje się w jedną, niemal idealnie dopracowaną całość. Świetna robota - 10/10.
^-^ Polecam gorąco!

Mam teraz materiał na masę różnorodnych postów. Może się zrobić ciekawie, postaram się dodawać je nieco częściej niż to było ostatnimi czasy. Tak btw, jak się Wam podoba nowy wygląd bloga? :)

2 komentarze:

 1. 1. Blog bardzo ładny.
  2 Dzisiaj akurat czytaliśmy na j. polski część ,,Władcy pierścieni''
  3. O zespole słyszałam.
  4. Muzykę inspirowaną Freddiem Merkurym tworzy jeszcze zespół 'Muse'. Posłucha, warto. Nie jest to dosłowne brzmienie, ale na pewno zaciągnięte od Queen-owskiego grania. (:
  Pozdrawiam
  Wera. (:

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny blog. O zespole co nico słyszałam. Dziękuję za komentarz ^_^

  OdpowiedzUsuń